Jolanta i Andrzej Kostyginów, sa najbardziej znana para wilenskich przewodników. Oprowadzanie wycieczek uwazaja zarówno za swoja prace jak i powolanie, poniewaz dla nich nie ma piekniejszego i bardziej nieoczywistego miasta niz Wilno.
Roman i Regina Mikelewiczowie prowadza nietypowe przedsiebiorstwo rodzinne. Razem z synami - Maciejem, Lukaszem i Adamem - proponuja turystom niezapomniana podróz balonem po litewskim niebie.
Siostre Michaele Rak niektórzy nazywaja wulkanem. Inni mówia: swieta, ale po chwili dodaja: z charakterem. Pochodzi z Polski, mimo to wilnianie bardzo szybko zaakceptowali ja jako swoja. Zalozyla pierwsze na Litwie hospicjum stacjonarne.
Mial 20 lat, gdy zaczal grac i spiewac na weselach. Dzis Andrzej Wolkanowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzykantów weselnych Wilenszczyzny.
Malgorzata Mozyro studiowala stosunki miedzynarodowe, bo szczerze wierzyla w to, ze polityka moze zmienic swiat na lepsze. Przez lata pracowala w dyplomacji, ale coraz czesciej zarywala noce i wstawala skoro swit po to, by robic zdjecia.
Agata Granicka mówi wprost: palma wielkanocna jest jak milosc. Wymaga troski, delikatnosci i czasu. To m.in. dzieki jej staraniom wilenskie palmy trafily na liste niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Kiedy Alicja i Ryszard kupili ziemie we wsi Pikieliszki nie bylo tu stawow. Zostaly wykopane przez nowych gospodarzy. Wraz z woda pojawily sie tu wazki - nowa nazwa tego miejsca "Ziemia wazek", gdzie prowadza Centrum Rozwoju Osobistego.
Dorota Sokolowska chodzila do polskiej szkoly w Wilnie. Mature zdala jako jedna z najlepszych uczennic w calym kraju. Jest studentka, prowadzi audycje w litewskim panstwowym radiu LRT i nie wyklucza, ze kiedys zostanie prezydentem Litwy.
Pawel Belous na Wilenszczyznie znany glównie jako Didzej Pablo. Jedyny na Litwie wodzirej, który potrafi poprowadzic wesele w pieciu jezykach równoczesnie. Poza tym komponuje, prowadzi program muzyczny w telewizji, gra.